Navigácia

Obsah

Novoročný príhovor starostu obce

Typ: ostatné
Novoročný príhovor starostu obce 11.1.2018

 

Vážení spoluobčania, milí Vlčkovania!

Pred niekoľkými hodinami sme si v našich rodinách pripili na privítanie Nového roku a súčasne sa rozlúčili so starým. Dnes prvého januára 2018 si zároveň pripomíname aj 25. výročie vzniku novej Slovenskej republiky, ktorá prešla zložitým politickým a ekonomickým vývojom. Aj keď analytici hodnotia tento vývoj rozličnými pohľadmi, štatistické údaje ukazujú, že Slovenská republika kráča správnou cestou.

Mnohí z nás oslavujú prelom rokov v kruhu svojich najbližších, iní sa snažia privítať Nový rok v prúde osláv a zábavy. Milí spoluobčania, nech ste už kdekoľvek, dovoľte mi povedať zopár krátkych slov.

Uplynulý rok bol z pohľadu našej samosprávy ťažkým, no úspešným zároveň. Úspešným v tom, že sa nám podarilo v obci zrealizovať takmer všetky plány, ktoré sme si s poslancami Obecného zastupiteľstva na rok 2017 predsavzali. Nebudem hovoriť o všetkých akciách, ktoré sa nám podarilo zrealizovať, ale z tých hlavných je ukončenie rekonštrukcie Základnej školy s materskou školou, chodníkov, výstavba viacúčelového ihriska a sprístupnenie Vidieckeho domu. O ostatných ste boli informovaní vo Vlčkovskom občasníku, resp. sú vyhodnotené na webovej stránke našej obce. Takmer všetky akcie boli financované z vlastného rozpočtu našej obce a po realizácii všetkých týchto akcií, môžeme hodnotiť hospodárenie našej obce Vlčkovce ako „Výborne hospodáriaca obec“. Preto sme si s poslancami OZ do roku 2018, ako posledného roku v tomto volebnom období, stanovili ďalšie ciele, ktoré by sme chceli zrealizovať. Dúfam, že aj nasledujúci rok bude z tohto pohľadu opäť taký úspešný.

Mrzí ma len, že aj v súčasnosti sa nájdu občania, ktorí aj napriek tomu, že nepriložili ruku k dielu, poškodzujú to, čo sme pracne vybudovali. Preto výzva „Nenič to, čo si nespravil“ patrí hlavne im.

Vážení spoluobčania, záverom môjho príhovoru vyslovujem želanie: zachovajme si radostné chvíle z vianočných a novoročných sviatkov po celý rok, vážme si jeden druhého, majme radi naše Vlčkovce, a zachovajme si úctu jeden k druhému.

K tomu Vám všetkým želám osobne, v mene poslancov a v mene pracovníkov obce Vlčkovce, veľa zdravia, šťastia, lásky, veľa trpezlivosti pri riešení osobných problémov a pri každodennej práci.
 

Zároveň Vás pozývam pri príležitosti 25. výročia vzniku SR na novoročný ohňostroj, ktorý sa uskutoční dnes, o 17:00 hod. v športovom areáli našej obce. Verím, že nám to počasie dovolí.
 

Šťastný a úspešný nový rok všetkým !


Vytvorené: 2. 1. 2018
Posledná aktualizácia: 2. 1. 2018 11:14
Autor: Správce Webu