Navigácia

Obsah

Mesiac úcty k starším

Typ: ostatné
Mesiac úcty k starším 1Október

 

Milé babky, babičky, staré mamy.
Milí starí otcovia, dedovia a deduškovia.

Tých oslovení môže byť aj viac, a preto chcem osloviť všetkých seniorov a to nielen v našej obci.
Každoročne sme sa v tomto období stretali na malom posedení, kde ste sa mohli zamyslieť, ako ďalší rok prešiel, ako voda. Vypočuť si pesničky našej Vlčkovanky, porozprávať sa a zaspomínať na predchádzajúce obdobie.
Celospoločenská situácia nám neumožnila v tomto roku sa spoločne stretnúť a zrušila nám takmer všetky plánované kultúrno-spoločenské akcie. Dnešná doba, ktorá je veľmi uponáhľaná, akosi dáva do úzadia čas venovať sa Vám, našim seniorom. Veľa vecí sa rieši iba okrajovo a až vtedy, keď niečo „horí“. Myslím, že by to tak nemalo byť a mali by sme robiť veci lepšie, zodpovednejšie, nebyť k sebe ľahostajní. Staroba to nie je len číslo, ktoré hovorí o veku, ale je to neskutočné množstvo vedomostí, skúseností, poznatkov a zážitkov, ktoré odovzdávate svojim deťom, vnukom, pravnukom. Nie vždy bolo obdobie vo Vašom živote len dobré a pozitívne, ale boli miesta hmlisté a smutné, ale to všetko život prináša. V mnohých prípadoch ste vzorom a príkladom našim juniorom, verím, že len „dobrým“ príkladom.
Verím, že aj napriek súčasnej situácií, ktorá sa určite zlepší, to si určite želajú všetci, prídu dni, kedy sa budeme môcť opäť stretať a radovať sa zo života. Určite si zaslúžite pozornosť, úctu, lásku a vďaku a to nielen od svojich najbližších.
Do ďalšieho obdobia Vám všetkým zo srdca želám pevné zdravie, spokojnosť, radosť zo života a veľa pokojných a radostných dní.

              Starosta obce Vlčkovce Ing. Ivan Dobrovodský
              Poslanci OZ Vlčkovce a zamestnanci OcÚ Vlčkovce


Vytvorené: 27. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 27. 10. 2020 15:10
Autor: Správce Webu